Enemy Territory: Vlastní server s NoQuarter a Omni-bot

O instalaci hry Enemy Territory jsem už psal. Pro spuštění serveru je nutné mít nejméně verzi hry 2.60b. V tomto článku Vám ukážu, jak si spustit vlastní server s módem NoQuarter a jak přidat boty (počítačem ovládané hráče).

Prvním krokem bude stažení módu NoQuarter a Omni-bot. Je nutné dát pozor, jakou verzi stahujte, protože ne každá verze módu NoQuarter je kompatibilní s každou verzí Omni-bot a naopak. V době psaní článku byla nejnovější verzí NQ 1.2.9 beta. Přestože je verze označena jako beta je dostatečně stabilní, lze ji s jistotou nasadit na servery. Této verzi NQ odpovídá Omni-bot 0.83.

Pro naše potřeby si nejprve vytvoříme podsložky nq a omni-bot ve složce se hrou. První si připravíme mód Omni-bot. Stažený zip soubor si rozbalíme a obsah zkopírujeme do složky se hrou. Tím je instalace de facto dokončená. Už nám zbývá jen Omni-bot nastavit. To je možné učinit několika způsoby. Zaprvé vložit všechno nastavení do souboru <SložkaSeHrouET>\omni-bot\scripts\et_autoexec.gm. Mně osobně se jako lepší možnost však jeví vytvoření nového konfiguračního souboru omni-bot.cfg, který umístíme do složky <SložkaSeHrouET>\nq\. Mód jako takový nemá vlastní konfigurační proměnné, lze však použít příkazů.

Do složky nq překopírujte soubory nq_v1.2.9.pk3, nq_b_v1.2.9.pk3 a soubor qagame_mp_x86.dll (popřípadě qagame.mp.i386.so pro Linuxový server). Všechny tyto soubory se nacházejí v kořenové složce staženého zip souboru. Dalším důležitým krokem je správné nastavení serveru. Na rozdíl od Omni-bot má NQ velkou škálu nastavitelných proměnných. Ty se zapisují do souboru noquarter.cfg, který je nutné vytvořit ve složce <SložkaSeHrouET>\nq\. Jejich výpis i s příklady a vysvětlením jejich funkčnosti můžete najít na wiki NoQuarteru. Doporučuji Vám je bedlivě projít. Zjistíte tak co všechno NQ umí.

Vlajky hráčů podle jejich IP

Jestliže chcete, aby se u hráčů zobrazovaly vlajky podle toho, z jaké země pocházejí, stáhněte si databázi IP. Tu rozbalte a soubor geoip.dat vložte do složky nq. Nakonec je vlajky nutné povolit pomocí g_countryflags v souboru noquarter.cfg.

Zprovoznění serveru

Konečně nadestal ten správný čas složit všechno dohromady a spustit server. Nejprve vytvořte soubor server.cfg a umisťte ho složky <SložkaSeHrouET>\nq\. Do něj je možné zapisovat jakékoli proměnné z tohoto seznamu. Pro nás ale je nutné přidat:

exec noquarter.cfg

Tím spustíme konfigurační soubor noquarter.cfg. Před dalším postupem se ujistěte, že v souboru noquarter.cfg máte následující. Tím povolíte Omni-bot.

// Povolí Omni-bot
set omnibot_enable 1

// Určuje absolutní cestu ke složce omni-bot. Cestu nahraďte tak, aby platila na Vašem počítači. Zpětné lomítko na konci je povinné!
set omnibot_path "C:\ET\omni-bot\"

Pokud jste vytvořili vlastní konfigurační soubor pro omni-bot, je potřeba na konec souboru noquarter.cfg ještě přidat:

exec omni-bot.cfg

Tím jsme propojili všechny konfigurační soubory. Pro snadnější spouštění si vytvoříme na ploše zástupce: <SložkaSeHrouET>\etded.exe" +set fs_game nq +exec server.cfg

Dodatečnými parametry říkáme, že chceme spustit mód ve složce nq a v něm jako první načíst konfigurační soubor server.cfg. Úspěšným spuštěním serveru však práce nekončí, spíš naopak. Pravděpodobně si s několika málo defaultními mapami nevystačíte a časem jistě přijde na přetřes i vlastní voice chat atd.. O tom ale až jindy ;).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *